آنا یوردوم دولت آباد

دهیاری دولت آباد مرند

صفحه ثابت

دولت آباد مرند 

دهیاری دولت آباد

دولت اباد خبرلری

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۰ خرداد۱۳۹۰ساعت 17:19  توسط دهیاری 

30دهیار برتر

از سایت سازمان شهرداریهاو دهیاریهای کشور

اسامی 30 دهیار برتر در آزمون مکاتبه ای کل کشور اعلام شد

 معاونت آموزشي پژوهشكده مديريت شهري و روستائي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور ،نفرات برتر كشوري دومين دوره آزمون مكاتبه اي دهياران كشور كه طي سال 89 برگزار شد را معرفي كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، دومين دوره آزمون آموزش هاي غير حضوري (مكاتبه اي)دهياران در سال 1389با حضور 12 هزار و 544 دهيار31 استان كشور از سوي معاونت آموزشي پژوهشكده مديريت شهري و روستائي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور برگزار شد.

اسامي 30 دهيار نمونه كشور با توجه به نمره آزمون به اين شرح است:            

1-آذربايجان شرقي            -------------------------------------------يداله حميديه

2-   آذربايجان شرقي            ------------------------------------------بابك خان محمدي

3-  ايلام           -------------------------------------------------------کاظم الباج

4- همدان         ------------------------------------------------------ابوالفضل سليم

27 - آذربايجان شرقي            -------------------------------------حسين  زاده حسنعلي

28 -کردستان     ----------------------------------------------- سيروس گنجه

29 -مازندران    -----------------------------------------------سيد علي حسيني

30 -مرکزی      ------------------------------------------------------------ داود  کاظمي

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۹ خرداد۱۳۹۰ساعت 21:16  توسط دهیاری  | 

قره ملک-توریسم-ساختمان-سالن

طبیعت گردی ثروت نهفته در اقلیم ایران

منطقه گردشی و تفریحی قره ملک دولت آباد

این منطقه سالیان سال زمانی برای پیشینیان دولت آباد بوده که به نام قره داش و قره چانقل معروف بوده و از دوره زردتشتیان و ارامنه در این محل ساکن بوده اند که بعدها با آمدن اولین ترکان (سلجوقیان ) بنام امیر معروف زمان خود مسمی گشته بودو مسلمان شده اند .

منطقه کنونی  گردشی و تفریحی قره ملک دولت آباد در 6 کیلومتری شمال روستا در دامنه کوههای ارسباران جنوبی (قره داغ ) واقع شده .بدلیل داشتن چشمه و قنات همیشه جوشان و مراتع سبز و احداث دو باب سرویس بهداشتی همه ساله در ایام بهار علاقمندان زیادی را به خود جلب مینماید-  نهال کاری –  مرمت قنات – کاشت بیش از 44 هکتار باغ بادام – دامنه زیبای کوه بوغداداغی- آب خنک دامداما- وجود تپه قبرستان –  محل قدیمی روستا – پیداشدن آثار سفالی مربوط به اوایل دوره سلجوقیان –وجود کول تپه های زردتشتی و ... صفای زیادی به این منطقه بخشیده است .وجود خانواده های زیادی در مراسم روز طبیعت 13 بدر همه ساله واقعا زیباست .

 


به کجا چنین شتابان

از قضا روزی توریسمی به دولت آباد آمد

روز سی ام فروردین 87یک اتوبوس حامل 40 نفر توریست  ساعت 10 صبح سرزده به دولت اباد آمدند .هیچکس نمیندانست و ندانست چرا و به چه علت آمدند و رفتند.  حتی مسئولین شهرستانی. . ظاهر امر چیزی در قالب یک طرح ورزشی بود .در حالی که عکس ماهواره ای دولت اباد در دست همه شان بود ومنقوش بر پیراهن عده ای . از زبانهای مختلف دنیا – از بیش از شش کشور دنیا از مرز جلفا آمدند،   کل معابر فرعی و اصلی را دویدند ، موقع ظهر در میدان اصلی روستا  پیش غذا (سیب و خربزه )خوردندو پس از میل نهار از مرز جلفا رفتند .

 


ساختمان دهیاری دولت آباد

ساختمان دهیاری دولت آباد با زیربنای 260 متر مربع در دوطبقه و با مساحت عرصه کل 822 متر مربع در ابتدای روستا با هزینه بالغ بر 33 میلیون تومان احداث شده است .همکف به مساحت 130 متر مربع بهره برداری شده و دهیاری و شورای اسلامی در آن ساکن شده اند.شایان ذکر است که هیچ اعتباری از طرف  استانداری یا سایر نهادها به این محل اختصاص نیافته است .ولی امیدواریم با تلاش دهیاری و حمایت و کمک دفتر امور روستایی استانداری ،طبقه دوم و محوطه این واحد به اتمام رسیده و  در هفته دولت ، شاهدافتتاح آن باشیم .

 


سالن ورزشی

یک قطعه زمین به ابعاد 120*60 در سال 1388 جهت احداث سالن ورزشی چند منظوره به سازمان تربیت بدنی استان واگذار گردید.در این راستا دهیاری و شورای اسلامی طی تعهدی کتبی آمادگی خود را جهت احداث و تکمیل فنداسیون سالن اعلان نمودند .لذا عملیات اجرایی سالن ورزشی در سال 1389 در عرض 20 روز با هزینه 22.5 میلیون تومان اساخته شد.وبا پیگیری هایی که انجهم شد در اولین فرصت اعتبار آن تامین و جهت  اجرا و احداث به مناقصه گذاشته شد که شرکت شیب افت پارس از تبریز برنده این مناقصه گردید و با عتبار ۱میلیارد میلیون تومان اکنون  با پیشرفت فیزیکی  ۷۰ درصد در دست ساخت است .و انتظار میرود تا آخر شهریوربه بهره برداری برسد.


+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۹ خرداد۱۳۹۰ساعت 20:39  توسط دهیاری  | 

اخبار

اخبارشهر مان

 لایروبی ضلع شمالی کانال خیابان امام در مسیر سه راه امام جواد -تاکسی تلفنی ٬به پایان رسید و برای اولین بار آب موتور حوض از طریق خیابان میرعباس آقا و کوی درمانگاه به باغات هدایت شد .این امر موجبات خوشحالی شهروندان ساکن در این مسیر را فراهم آورد . 


در آینده خیلی نزدیک آب موتور و چاه عمیق قدیمی شهرمان (موتور سد )از طریق کانیووی خیابان امام حسین ع به داخل روستا هدایت خواهد شد .
پس از سالها گله داران دولت آباد اجتماع نمودند

در این اجتماع متفقا خواستار  خلع ید ییلاق دولت آباد از دست متصرفین شدند .تا پس از سالها دوباره گله داران برای چرای گوسفندان به ییلاق بروند .در این راستا از دهیاری و شورا  خواستند تا پیشگام این ادعا شده و از طریق کانال قانونی و بدون درگیری ییلاق دولت آباد را  از دست متصرفین پس بگیرند.

چنانکه مستحضرید ییلاق دولت آباد بنام مجید آباد در کنار دوگیجان قرار گرفته و بنام ارباب سابق دولت آباد میباشد که متاسفانه  سالها پیش بعلت عدم حضور دولت آبادیها و چوپانان در آن محل٬ توسط اهالی ساری تپه -قره داغی ها و دوگیجان و سایرین (من جمله یدی نامی )تصرف  شده است .

در این راستا دهیاری دولت آباد از عموم همشهری ها تقاضا دارد چنانچه هر گونه مدرک و سندی در این رابطه در دسترس دارند و یا  با اشخاص ذی نفوذی رابطه  دارند . حتما  جهت یاری رساندن با ما در تماس باشند .۰۹۱۴۳۹۱۵۵۰۴ دهیار

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۳ خرداد۱۳۹۰ساعت 11:24  توسط دهیاری  | 

تیربرق-زباله

با سلام

آیا میدانید در راستای اجرای طرح هادی جابجایی تاسیسات -از جمله تیربرق جز وظایف بنیاد مسکن  میباشد .اما دهیاری و شورای اسلامی  برای جابجایی دو تیر برق موجود در ابتدای خیابان ستار خان بیش از ۹ بار مکاتبه ٬۴ بار جلسه حضوری با ریاست اداره امور برق مرند -داشته است .؟

با واگذاری  اجرای جابجایی این دوتیر برق به پیمانکار اداره برق٬و بازدید پیمانکار مربوطه در معیت آقای اسماعیل زورمند -سیم بان دولت آباد- ٬ کروکی این دو تیر برق و محل جابجایی و نصب یک تیر برق جدید مشخص شد. لذا مع الوصف پیمانکار مربوطه مبلغ ۱۹۵۰۰۰۰ تومان یعنی ۲ میلیون تومان از دهیاری میخواهد تا این دو تیر برق را جابجا کند .درست است  که در صورت جابجا نشدن هر لحضه امکان و احتمال خطر تصادف وجود دارشته و چهره زشتی به میدان اصلی میدهد.ولی تکمیل ساختمان دهیاری و تحویل آن به شهردار آینده ٬تهیه و تامین دو دستگاه خودروی سواری و کامیونت ٬واگذاری زمین  برای تاسیسات شهرداری و جابجایی دو تیر برق با بودجه ۷میلیون تومانی دهیاری  -چگونه مدیریت میشود.؟


جمع آوری زباله

آیا میدانید از مجموع ۹۰۰ خانوار  شهرمان -هر شش ماه تعداد ۷۵۰ قبض زباله هر کدام به مبلغ ۲۰۰۰ تومان جمع آوری میشودکه در صورت خوشبین بودن به پرداخت همه  شهروندان سالانه ۳ میلیون تومان جمع آوری میشود ؟ در مقابل دهیاری ماهانه مبلغ ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان بابت هزینه خودرو -سوخت -کارگر و راننده پرداخت میکند. (سالانه بیش از ۵ میلیون تومان )


اگر شما شهردار آینده دولت آباد باشید چه نماد و تنددیسی برای میدان اصلی انتخاب و نصب میکنید ؟

طرح سر در ورودی روستا را چه طرحی انتخاب میکنید ؟

برای این وانت بار هایی که عصرها و شامگاه در میدان اصلی اقدام به فروش میوه و تره بار میکنند٬ (-)میدان اصلی را تبدیل به میدان میوه و تره بار مینمایند .(-)زباله ها را در میدان میریزند .(+)به کیفیت کا نداریم ولی جنس ارزان به مردم میفروشند .(-) موجب ترافیک میشوند . کجا را پیشنهاد میکنید ؟با آنها چکار میکنید ؟ 

 

  

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۲ خرداد۱۳۹۰ساعت 12:41  توسط دهیاری  | 

ساختمان

 

 

ساختمان دهیاری دولت آباد

در پی تبدیل دولت آباد از روستا به شهر -دهیاری دولت آباد با توجه به نیاز شهرداری برای ساختمان - اقدام به تکمیل طبقه دوم این مجموعه نموده است که انشا... در آینده نزدیک شاهد افتتاح آن خواهیم بود .

این ساختمان بدون اعتبارات دولتی و از محل درآمدهای دهیاری  احداث شده  و تاکنون حدود ۳۶ میلیون تومان هزینه شدهاست .

+ نوشته شده در  شنبه ۱۴ خرداد۱۳۹۰ساعت 0:18  توسط دهیاری  | 

آخرین اخبار شهر

اخرین اخبار از شهر جدید دولت آباد

آخرین بازدید تقسیمات کشوری  از  شهر جدید  دولت آباد

پیرو بازدید روز چهار شنبه هفته گذشته مقرر شده روز دوشنبه 16 خرداد  آقایان مهندس مرندی و مهندس خراسانی و مهندس شایان از استانداری واحد دفتر امور روستایی- دفتر امور شهری و تقسیمات کشوری از روستا و دهیاری بازدید نمایند و آخرین اقدامات شهر شدن روستا را بررسی نمایند .لذا در این راستا دهیاری دولت آباد در اقدام به  تهیه فیلم ۱۵ دقیقه ای از سیمای روستا و عملکرد دهیاری میباشد تا روز دوشنبه در اختیار کارشناسان قرار دهد . 

  در خصوص تغییر نام روستای دولت آباد حسب دستور مهندس لطفی از وزارت کشور  شورای اسلامی و دهیاری مصمم هستند  نام کهن دولت آباد همچنان بماند  و تغییر به شهر دولت آباد شود.

با توجه به اینکه این خواسته عده ی زیادی از اهالی میباشد اما در راستای  مسابقه پیشنهاد نام جدید عده ای  با انتخاب نام جدید برای این تازه شهر نظرات خود را بطور پیام کوتاه ارسال نموده اند .که از همه این عزیزان تقدیر و تشکر مینماییم. 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۴ خرداد۱۳۹۰ساعت 0:3  توسط دهیاری  | 

پیشنهاد دهید :

به نظر شما با وجود اعتبارات کم دهیاری (با میانگین سالانه ۱۵ میلیون تومان ) و بهای زیاد آسفالت (هر تن در کارخانه ۷۰ هزار تومان ) چه راهکاری مناسب برای رهایی از گرد و خاک معابر و گل و لای میباشد . 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۹ خرداد۱۳۹۰ساعت 19:43  توسط دهیاری  | 

سطل زباله

تعداد بیش از ۱۵ سطل زباله  جهت نصب در معابر روستا و جلو مغازه ها در حال ساخت میباشد .

نیمکت انتظار

تعداد چهار نیمکت انتظار (مسافر )جهت نصب در چهار نقطه ازخیابان اصلی در حال ساخت میباشد .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۹ خرداد۱۳۹۰ساعت 19:43  توسط دهیاری  | 

شهر جدید دولت آباد

در راستای شهر شدن دولت آباد در عصر روز دوشنبه از وزارت کشور و تقسیمات کشوری  استانداری آذربایجان شرقی به اتفاق بخشدار محترم بخش مرکزی جناب آقای عباسیان از روستا و پتانسیل موجود در آن در حضور دهیاری و اعضای شورای اسلامی دیدن نمودند .


الحاق به محدوده

طی اطلاعیه ای دهیاری به اطلاع عموم اهالی رسانید :کسانی که در خارج از محدوده و چسبیده به محدوده طرح هادی دارای زمین هستند و خواستار الحاق آن به محدوده میباشند در اسرع وقت به دهیاری مراجعه نمایند .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۹ خرداد۱۳۹۰ساعت 19:27  توسط دهیاری  |